Lednice 2013

lednice-39.jpg    Asi nebudu lhát, když napíšu, že den strávený v Lednici byl opravdu velmi chladný a toto místo doslova naplnilo svůj název. I přesto šlo ...

lednice-17.jpg     Asi nebudu lhát, když napíšu, že den strávený v Lednici byl opravdu velmi chladný a toto místo doslova naplnilo svůj název. I přesto šlo o jeden z nejkrásnějších výletů, který fotoklub zažil.

Startovacím impulsem byl seminář firmy Zoner, kterého se zúčastnilo hned 10 našich členů. Dozvěděli jsme se na něm něco málo o focení portrétů, vyzkoušeli si různé techniky focení pohybu a ocenili výhody používání speciálních stativových hlav pro pořizování panoramatických snímků. Oběma lektorům patří dík za skvělý odborný výklad a jejich ochotu se nám věnovat po celý den. Veškerý program byl rozprostřenlednice-27.jpg v nádherném prostředí lednického parku.

Jenže, jak už to u nás bývá zvykem, nespokojíme se jen s tím, co nám kdo dává, ale sami si hledáme své náměty a vyplňujeme hluchá místa programu. Krása na půl vypuštěných vodních ploch, jenž brázdí hejno volavek, kde vystupují z břehů obnažené kmeny padlých stromu, na pozadí s Minaretem, krása ostrůvků a mostů k nim vedoucích, jenž čas neomylně označil svými vráskami, to vše a mnohé další náměty tu byly celý den jen a jen pro nás.  Kousek od zámku jsme objevili nekonečné nebe plné dravců číhajících na svou kořist, s křídly doširoka rozevřenými, nás zcela obklopilo, až bylo ze všech stran slyšet jen cvakání závěrek fotoaparátů.

lednice-21.jpg     Jaké snímky jsme si dovezli domů, můžete obdivovat v přiložené galerii a určitě mi věříte, že nejsou zdaleka všechny. Byl to krásně strávený den ve společnosti přátel, které spojuje stejný koníček. Kampak to asi bude příště?

Náhledy fotografií ze složky Lednice 2013