Vznik fotoklubu

fotki_1.jpgJak zvláštní mohou být chvíle, byť jsou zprvu jen obyčejné a všední. Dostat pak do těchto dnů barvu a jas, je úkol někdy nedosažitelný. Podaří-li se ...

Vznik fotoklubu.
Jak zvláštní mohou být chvíle, byť jsou zprvu jen obyčejné a všední. Dostat pak do těchto dnů barvu a jas, je úkol někdy nedosažitelný. Podaří-li se, zapíše se pak tento den do našich bezedných pamětí. Pro Fotoklub Ivančice se tímto dnem stal 1. únor 2010 a tak se zapsal do pamětí těch, kteří u tohoto zrodu stali.
Pracovní                Úplný začátek je však o pár let dříve a to v roce 2004. Tehdy se zrodil první odvážný nápad jak klub založit.
Okolnosti tomu chtěli, že se musel celý projekt odložit, až přišel rok 2006 a s ním nová myšlenka na založení. Velmi pozitivně v tomto směru zapůsobila nabídka Střediska volného času v Ivančicích, s možností zřízení zájmového kroužku „Digitální fotografie“. Hned v září se kroužek rozeběhl.
Během následujících 4 let, se formovala představa o skutečném založení fotoklubu. Nejdůležitějším faktorem pro vznik byli a jsou lidé, kteří mají zájem pracovat na společné myšlence založit, dále udržet a především rozvíjet tento fotoklub. Podařilo se najít hned několik takto zapálených lidiček a myšlenka se stala skutečností. Vznikly stránky a na nich byla spuštěna virtuální galerie nově vzniklého FOTOKLUBU IVANČICE.

S tímto zrodem budou navždy spojena jména čestných členů klubu.
Lenka Bratrů, Štěpán Černý, Božena Havelková, Radka Dvořáková,
 Magda Kabelková, Irena Knotková, Petr Kudláček,
Klára Neumannová a Monika Polívková.

Velké poděkování za podporu pak zaslouží tito členové.
Eva Havlátová, Kateřina Kudláčková

Náhledy fotografií ze složky TISK - Napsali o nás