Ze starých kronik

15. 11. 2010

Opis zápisu v kronice města z roku 1948 (viz foto)

- Klub fotografů-amatérů v Ivanč. byl zoložen 11.IV. t.r. a měl celkem 42 členy. Předsedou je Milan Mikulík, jedn. Kar. Zahradník, pokl. Kar. Zahradníček. Temnou komoru a pracovnu má klub v hostinci Anny Blížkovské a konal tam 12 schůzí. Od 22. do 26. XII pořádal výstavu fotografií o 160 obrazech, kterou navštívilo 400 osob, a kterou si prohlédl a příznivě posoudil také Klub brněnských fotografů-amatérů. K 1.máji vyfotografoval předseda klubu slavnostní průvod na 25 snímcích a sestavil z nich album pro Míst. akční výb. nár. fronty.

Fotokroužek OB Ivančice. Podařilo se mi získat pár fotografií (zdroj: B. Zimmermann) o dalším z fotokroužků pracujících v Ivančicích. Na rozhovoru s pamětníky se pracuje a jakmile bude hotov, přidáme ho do této rubriky.

Náhledy fotografií ze složky Historie