Jdi na obsah Jdi na menu

FOTOden_2013

Jak jsme se vzdělávali.

     Koníčkem i zábavou je nám focení a proto hned několik členů fotoklubu využilo příležitosti, zůčastnit se akce FOTOden, pořádané společností Zoner. Program byl doslova nabitý spoustou zajímavých přednášek a workshopů a nebylo vůbec snadné si vybrat. Někteří z nás běhali z jedné posluchacky-2.jpgakce na druhou s jazykem na vestě, aby mezitím prošvihli tu třetí. Vzhledem k hojné účasti se nám podařilo nakonec obsadit vše co jsme chtěli.

     Celá akce byla určena pro fotografy, kteří mají zájem se něčemu novému přiučit a seznámit se s novinkami ve světě fotografování. K vidění a hlavně k vyzkoušení byly nejnovější fotoaparáty, blesky, studiová světla, tiskárny a programy na úpravu fotografií. Co však lákalo nejvíce, byla známá jména lektorů workshopů jako např. Robert Vano, Pavel Mára a nebo Jiří Koliš

     Na začátku akce byla také vyhlášena fotosoutěž s tématem FOTOden a Nikon. A protože odměny byly více než lákavé - fotobrašna, plná licence programu ZPS15PRO a publikace z nakladatelství Zonerpress, byl zájem obrovský. Z více jak 150 soutěžních snímků se na druhém místě umístil snímek člena Fotoklubu Ivančice Petra Kudláčka.

     Akce to byla opravdu povedená a stálo za to se jí zůčastnit. Kdo nemohl, může jen litovat. Nicméně organizátoři přislíbili, že připraví další FOTOdny o které je z řad fotografů stále větší zájem. Více oficiálních informací o cellé akci najdete zde.